AUZEF Sınav Giriş Belgesi Yayınlandımı?


Eğitimine İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nde devam eden öğrenciler önümüzdeki günlerde bahar dönemi sınavlarına katılacaklar. Peki, adayların sınav yerleri hangi tarihte erişime açılacak?

İÜ AUZEF SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI MI?

AUZEF sınav giriş belgesi henüz erişime açılmadı. Ancak 13 – 14 Kasım 2021 tarihlerinde yapılan güz dönemi ara sınav giriş belgeleri 9 Kasım tarihinde yayımlanmıştı. Bu kapsamda 16-17 Nisan’da yapılacak sınavların giriş belgelerinin bu hafta içerisinde yayınlanacağı söylenebilir. Adaylar sınav giriş belgelerini http://auzefsinav.istanbul.edu.tr adresinden AKSİS kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak alabildiler.

AUZEF SINAV YERLERİ ÖNCESİ AÇIKLAMA

Kurum tarafından yapılan açıklama şu şekilde: AUZEF Ara Sınavı 3. oturumunda sınavı bulunmakla birlikte 2022 ALES/1 sınavına katılmak isteyen öğrencilerimize, ALES sınav giriş belgelerini auzefsinav.istanbul.edu.tr adresinden 17 Nisan 2022 saat 23.59’a kadar sisteme yükledikleri takdirde sadece 3. oturum için mazeret sınav hakkı tanınacaktır. (Belge yükleyen öğrencilerin ALES/1 sınavına girip girmedikleri ÖSYM’den doğrulanacaktır. ALES/1 sınavına girmedikleri tespit edilen öğrenciler mazeret sınavına giremeyeceklerdir).

Mazeret sınavının tarihi, ara sınav sonrası web sayfamızdan duyurulacaktır.

Yukarıda belirtilen koşul dışında herhangi bir sebeple ara sınava girmeyen öğrencilerimiz için ayrıca mazeret sınavı yapılmayacaktır.

ALES/1 sınavının bitiş saatinden dolayı öğrencilerimizin mağduriyet yaşamamaları için 4. oturum sınav başlangıç saati 15.00 olarak belirlenmiştir.

AUZEF Ara Sınav HES Kodu Zorunluluğu Varmı?

Ara sınavlar öncesinde AUZEF’ten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

HES kodu uygulaması İçişleri Bakanlığı genelgesiyle kaldırıldığından fakültemizce gerçekleştirilecek sınavlarda HES Kodu bilgisi aranmayacaktır.

Sınav günü Covid-19 Pozitif durumu devam eden öğrencilerin; Sağlık Bakanlığı e-nabız Kişisel Sağlık Sistemi’nden edinecekleri Covid-19 Pozitif durumlarını bildirir Karekod’lu Laboratuvar Sonuç Raporunun bir dökümünü yerleştirildikleri Sınav Binası girişindeki görevlilere teslim etmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki öğrencilerin, Sınav Binasında sadece Covid-19 Pozitif durumu olan adaylar için ayrılan Sınav Salonlarında sınava alınmaları sağlanacaktır.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi 2021 – 2022 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi Ara sınavı 16-17 Nisan 2022 tarihinde 4 oturum şeklinde gerçekleştirilmektedir. 1 ve 3. oturum saat 09.30’da, 2. oturum saat 14.00’te 4. oturum saat 15.00’te başlamaktadır.

Sınav bina ve salonlarına girilirken Öğrenci Kimlik Kartına gerek bulunmamaktadır. Öğrencilerimizin sınav salonuna girebilmeleri için yanlarında Sınav Giriş Belgesi ve TC Kimlik Kartı bulundurmaları yeterlidir.

Sınav salonlarına cep telefonu ile girilmesi kesinlikle yasaktır.

Açıköğretim programları sınavlarında dört yanlış cevap bir doğruyu götürürken, uzaktan öğretim programlarında başarı notu hesaplama farklılığı nedeniyle bu kural uygulanmamaktadır.

Ara sınav sonuçlarının değerlendirmeye etki oranı %40, bitirme/telafi sınavının ise %60’tır.

Sınav soruları, ilgili derse ait dersin kitabı, videosu ve sunumları dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

Öğrencilerimiz ara sınavda her ders için sistemlerinde bulunan ünitelerin yarısından sorumludur. Örn; 14 ünite var ise 7, 12 ünite var ise 6, 10 ünite var ise 5 üniteden sorumludur.

Sınavlarda aksi belirtilmediği sürece her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir.

KAYNAK: SABAH.COM.TR -YENİAKİT.COM.TR


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*