E Kimlik Randevu


Kimlik kartı başvurusu yapmak için online ortamlardan yararlanmanız gerekmektedir. E Kimlik Randevu konusunda başvuruda bulunmak için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasına giriş yapmanız ve burada ‘randevu’ sekmesine tıklayarak gerekli alanları doldurmanız gerekmektedir. İlgili sayfada kimin adına başvuru yaptığınızın yanı sıra TC kimlik numaranız ve isim soy isim bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor.
İlk süreci tamamladıktan sonra tarih ve mekân seçimi sekmesine gelecek ve daha sonra da teslimat bilgileri kategorisine yönlendirileceksiniz. Son olarak da randevu özetiniz sizlerle paylaşılacaktır.
E Kimlik Randevu başvuru işlemlerinizin hangi aşamada olduğunu da yine aynı ortamdan kontrol edebilirsiniz. Ekimlikrandevu.nvi.gov.tr adresi üzerinden randevunuzu güncelleyebilir ya da mevcut durumda olan randevunuzu iptal edebilirsiniz.
Telefonla randevu almak isteyenler ise 199’u arayarak bu talebi sunabilmektedir. İlgili sayfada sıkça sorulan sorularla ilgili bir sekme de bulunmaktadır. Burada kimlik kartı başvurusunun yanı sıra başvuruda istenen belgeler, başvurunun kim tarafından yapılması gerektiği ya da kimlik kartında kullanılması gereken fotoğraf bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bilindiği üzere yeni kimlik kartları için web üzerinden randevular alınmaya başlanmış ve birçok kişi tarafından tercih edilmiştir. Ancak e-kimlik randevu sistemi hakkında bilgi sahibi olmayan pek çok kişi de bulunmaktadır. Kimlik kartı başvuru sistemlerinin oldukça hızlı bir şekilde hizmet verdiğini ve çok kısa sürede işlemlerinizin tamamlanacağını da unutmamalısınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*