EGM Randevu Referans Numarası


Yeni ehliyet uygulamasında kullanılan randevu seçeneği artık değiştiği için EGM Randevu Referans Numarası üzerinden hizmet sunulmaktadır. Tüm ehliyet işlemlerinin tek bir web adresine taşınmasıyla beraber online randevu alma şartı konulmuş ve işlemlerin çok daha kısa sürede yapılması sağlanmıştır. Öncelikle https://surucurandevu.egm.gov.tr/ adresine giriş yaparak ‘randevu al’ butonuna tıklamanız gerekiyor. Burada karşınıza çıkacak olan işlem türünden size ait olanını seçerek kişisel bilgilerinizi, randevu bilgilerinizi, e-posta gönderimi ile ilgili işlemleri ve onay durumunu görebilirsiniz.
İl seçme işlemlerinden sonra randevunun müsait olma durumuna göre ekrana geniş bir liste çıkmaktadır. Size uygun bir tarih seçtikten sonra kişisel bilgi ekranında TC kimlik numarası, ad ve soy ad bilgileri, doğum tarihiniz, cep telefonunuz, e-mail adresiniz ve son olarak da güvenlik kodunu girmeniz gerekecektir.
EGM Randevu Referans Numarası almadan önce doldurduğunuz bu bilgileri tekrar kontrol etmeli ve daha sonra mail adresinize gönderilen bilgi içeriğini 3 saat içinde onaylamalısınız. Başvurunuzun onaylanmasından sonra onay yani referans kodunuz sizlere sunulacaktır. Bu kodu not etmeli ve bundan sonraki tüm ehliyet işlemlerinde kullanmak üzere saklamalısınız. Dilerseniz randevuyla ilgili bilgileri değiştirebilir ya da iptal edebilirsiniz. Tüm bu işlemler oldukça kısa bir sürede tamamlanacağı için herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız web adresinde ayrıca pek çok bilgi de sunulmakta ve sürücüler için bir takım duyurular da paylaşılmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*