Yeni Kimlik Alo 199


Ülke genelinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bütün bireylere yeni çipli ve uluslar arası standartlarda olan kimlik kartları dağıtılmaya başlanıldı. Yeni kimlik kartlarınızı alabilmeniz için bir takım işlemler yapmanız gerekiyor. Bu işlemler oldukça basit ve hızlı yapılabilmektedir. Yarım saat gibi bir sürede yeni kimlik kart başvurunuzu yapabilirsiniz.
Yeni kimlik kartlarının dağıtımı için belirlenen süre içerisinde tüm vatandaşlarımız başvurularını yapmaları gerekiyor ancak tüm vatandaşlara kimlik dağıtımı nüfus müdürlüklerinde inanılmaz bir yoğunluğa sebebiyet vereceği için yeni kimliklerin dağıtımında randevulu sistem uygulanmaktadır.
Yeni kimlik kartınızı alabilmek için randevu alabileceğiniz iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerin ilki internet üzerinden randevu almaktır. İkinci ve internet kullanımını bilmeyen ya da internet imkanı olmayanlar için alo 199 hattı oluşturulmuştur. Alo 199 hattı tamamen yeni kimlik kartları için tahsis edilmiş destek hattıdır ve bu amaç için hizmet vermektedir.
Sizlerinde eğer internet imkanınız yok ise alo 199 yeni kimlik kartı hizmetinden faydalanabilirsiniz. Yeni kimlik alo 199 hattı sayesinde yeni kimlik almak istediğiniz tarih ve saat seçeneklerinden size en uygun olanı seçerek, belirlediğiniz bu saat içerisinde nüfus müdürlüklerinden yeni kimlik kartı çıkartma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Yeni kimlik alo 199 hattında öncelikle sizlerin güvenliği ve bilgilerinizin kaydedilip, işlemlerinizi hızlandırmak için bazı doğrulama bilgileri alınmaktadır. Bu aşamayı atladıktan sonra randevu tarihinizi ve saatinizi belirtebilir, işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*